Czy toksyna botulinowa jest szkodliwa? Poznaj fakty na temat jej zastosowania w medycynie estetycznej

Wiele osób podchodzi do zabiegów toksyną botulinową z dozą nieufności. Tymczasem w rękach doświadczonego specjalisty jest to substancja bezpieczna o szerokim zastosowaniu w medycynie estetycznej. Nie tylko redukuje zmarszczki, ale też leczy takie problemy, jak bruksizm czy nadpotliwość. Dowiedz się więcej o zabiegach toksyną botulinową.

Toksyna botulinowa – co to jest?

Wyróżnia się aż osiem typów toksyny botulinowej, a wśród nich znajduje się substancja o nazwie toksyna botulinowa typu A, która właśnie stosowana jest w medycynie estetycznej. W zabiegach odmładzających wykorzystano jej zdolność do blokowania połączeń nerwowych, co prowadzi do rozluźnienia mięśni. Do procedur z zakresu medycyny estetycznej używa się bardzo małych dawek toksyny botulinowej w formie gotowych preparatów do wstrzykiwań. Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej są szybkie, mało inwazyjne i bezpieczne, pod warunkiem że wykonywane są przez wykwalifikowanego lekarza, używającego wysokiej jakości preparatów.

Jak wykorzystywana jest toksyna botulinowa w medycynie?

Z zabiegów toksyną botulinową można skorzystać w najlepszych klinikach medycyny estetycznej w Polsce, np. w Klinice Ambroziak w Warszawie. Wykorzystuje się ją przede wszystkim do redukcji wszelkiego rodzaju bruzd i zmarszczek, zwłaszcza tych zlokalizowanych w górnej części twarzy – na czole, pomiędzy brwiami i w okolicach kącików oczu. Przy pomocy toksyny botulinowej można również odmłodzić obszar wokół ust, na szyi i dekolcie. Działanie botuliny jest również z powodzeniem wykorzystywane w leczeniu nadpotliwości pach, dłoni i stóp, terapii bruksizmu (zgrzytania zębami) oraz niwelowaniu migrenowych bólów głowy.

Zabiegi toksyną botulinową charakteryzują się bardzo wysoką skutecznością. Jedna krótka wizyta w gabinecie medycyny estetycznej wystarcza, aby odmłodzić skórę twarzy lub pozbyć się przykrych objawów związanych z nadpotliwością na wiele miesięcy. Co więcej, efekty są widoczne i odczuwalne praktycznie od razu po wstrzyknięciu toksyny botulinowej w skórę. Pierwsze zmiany dostrzec można już kilka dni po zabiegu. Ostateczne efekty uaktywniają się po dwóch tygodniach.

Na czym polega zabieg toksyną botulinową na twarz?

Zabieg z użyciem toksyny botulinowej nie wymaga wcześniejszego przygotowania ani wykonywania badań diagnostycznych. Procedura przeprowadzana jest przez lekarza. Do jej wykonania niezbędna jest odpowiednia wiedza medyczna oraz ogromna precyzja. Specjalista używa bardzo cienkiej igły, aby wprowadzić substancję w wybrane obszary twarzy. Cała procedura nie zajmuje dłużej niż kilkanaście minut, a Pacjent może niemal od razu wrócić do swoich codziennych obowiązków, pamiętając o przestrzeganiu zaleceń lekarskich.

Efektem wstrzyknięcia toksyny botulinowej w obrębie twarzy jest wygładzenie zmarszczek na danym obszarze. Dodatkowo można sprawić, że kąciki ust, które wcześniej miały tendencje do opadania, uniosą się ku górze. Inne rezultaty, które można osiągnąć dzięki toksynie botulinowej to wymodelowanie konturu brody, żuchwy czy nosa. Efekty profesjonalnie wykonanego zabiegu prezentują się naturalnie i estetycznie.

Jeśli szukasz sprawdzonej kliniki medycyny estetycznej, kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

Tekst promocyjnyPodobne tematy
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts