Krioterapia estetyczna

Krioterapia estetyczna

Krioterapia estetyczna może być stosowana na wielu różnych częściach ciała, w tym na skórze, brodawkach i całym ciele. Zanim rozważysz tę procedurę, powinieneś wiedzieć co nieco na jej temat. Nie jest to zabieg, który może być wykonywany przez kogokolwiek poza wyszkolonym pracownikiem medycznym. Oprócz przeszkolenia, lekarze muszą wiedzieć, jak używać sprzętu i protokołów do krioterapii. Dostawca urządzenia powinien być w stanie udzielić tych informacji, a firmy ubezpieczeniowe pokrywają koszty zabiegu.

Zabiegi na skórę

Krioterapia estetyczna jest zabiegiem stosunkowo bezpiecznym. Bezpośrednio po zabiegu obszar będzie wydawał się biały. Zblednie on do czerwonego odcienia i utworzy się skorupa. Skórka odpadnie w ciągu około dwóch tygodni. Po tym czasie obszar poddany zabiegowi odzyska swój pierwotny pigment. W ciągu kilku tygodni obszar ten będzie wyglądał jaśniej i normalnie. U niektórych pacjentów może jednak wystąpić niewielka zmiana pigmentacji.

Zabieg ten był stosowany w leczeniu różnych problemów skórnych, w tym trądziku różowatego, egzemy i łuszczycy. Pacjenci z egzemą poddawani są zabiegom krioterapii miejscowej, podobnym do tych stosowanych w przypadku trądziku różowatego i łuszczycy. Oprócz poprawy stanu skóry, krioterapia jest skuteczna w leczeniu trądziku różowatego i w stosowaniu masek pandemicznych.

Zabiegi na całe ciało

Krioterapia estetyczna jest popularnym wyborem dla wielu osób poszukujących naturalnego sposobu na zmniejszenie stanu zapalnego skóry. Niskie temperatury podczas krioterapii powodują uwalnianie przeciwzapalnych cytokin i innych związków biochemicznych, które są przenoszone przez krew i mogą przekraczać barierę krew-mózg. Te związki chemiczne mogą łagodzić objawy wielu chorób skóry i są szczególnie skuteczne w zmniejszaniu bólu i stanów zapalnych. Krioterapia estetyczna nie jest wskazana do stosowania w czasie ciąży.

Krioterapia całego ciała to opcja dla osób z różnymi problemami zdrowotnymi, ale proces ten polega na wystawieniu całego ciała na działanie bardzo niskich temperatur, zwykle poniżej -200 stopni F. Osoby cierpiące na trądzik lub egzemę często poddają się temu zabiegowi ze względu na rzekome korzyści. Inne korzyści płynące z krioterapii estetycznej to usunięcie chorób skóry i uzyskanie bardziej młodzieńczego wyglądu. Wiele siłowni i ośrodków spa oferuje krioterapię całego ciała. Jest to także skuteczny sposób na złagodzenie bólów mięśni i odprężenie umysłu.

Zabiegi na twarz

Krioterapia estetyczna do zabiegów na twarz wykorzystuje odparowany azot do zamrażania powierzchni skóry. Zabieg ten pobudza produkcję kolagenu i zmniejsza wielkość porów. Gwiazdy i modelki stosują krioterapię twarzy jako część swoich regularnych zabiegów. Zabieg obejmuje użycie najwyższej jakości japońskich igieł Serin, a po nim zwykle stosuje się maseczkę z peelingiem enzymatycznym i maseczkę magnetyczną M4. Jest to popularna opcja dla osób, które martwią się o strukturę swojej skóry.

Wielu renomowanych specjalistów od pielęgnacji twarzy włączyło zasady krioterapii do zabiegów wykonywanych w salonach kosmetycznych. Najnowsze londyńskie spa, Spa de La Mer, wprowadziło zabieg, w którym kostki lodu zmniejszają opuchliznę i redukują zaczerwienienia twarzy. Aby w prosty sposób zapoznać się z koncepcją mrożonej twarzy, wypróbuj ich charakterystyczny zabieg. Jeśli chciałabyś spróbować sama, możesz także znaleźć w Internecie dobrą prasę Cryo-Press.

Leczenie brodawek

Krioterapia estetyczna to bezpieczna i skuteczna metoda usuwania brodawek. Ciekły azot nakłada się w niewielkich ilościach na zmienione chorobowo miejsce, co powoduje powstanie zamrażającej aureoli o średnicy dwóch milimetrów wokół podstawy brodawki. Metoda ta zwykle nie jest zalecana dla niemowląt i dzieci, ale starsi dorośli mogą z niej skorzystać. Oprócz zamrażania brodawek procedura ta jest bezpieczna i nie wymaga przestojów.

Inną opcją jest chirurgiczne usunięcie kurzajki przez dermatologa. Chociaż możliwe jest usunięcie brodawki bez operacji, nie jest to zalecane u osób, u których w przeszłości występowały brodawki lub łuszczyca. Wycięcie chirurgiczne jest opcją, ale powinno być zarezerwowane dla osób, u których doszło do zakażenia poważną chorobą. Elektrochirurgia natomiast polega na spalaniu tkanki brodawki za pomocą urządzenia elektrycznego.

Podobne tematy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts